Skip to main content

Başvuru ve Kayıt

Başlamadan Önce

Başvuru Formunu doldurmadan önce lütfen aşağıdaki hatırlatmaları dikkatlice okuyunuz. Güncel karne notlarınız ile dönem not ortalaması bilgilerinizi (Güz dönemi sonundaki not ortalamanızı gösteren belge)

 

Adınıza tavsiye mektubu dolduracak rehber öğretmeninizin ad, soyad, kurum, telefon ve e-posta bilgilerini hazırlamayı unutmayınız.

 

Başvuru formunu dolduran tüm adaylara başvuru işlemlerini tamamlamaları için bir bilgilendirme e – postası gönderilecektir. E-Posta tarafınıza ulaştıktan sonra size tanınan süre içinde başvuru belgelerinizi tamamlamanız. Başvuru işlemlerini tamamlamayan adayların başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Gerekli Belgeler

Muvafakatname: Yaz okuluna katılımınız için yasal varisinizin onayının yer aldığı belge. Örnek için tıklayınız.

Dekont: Başvuru ücretini (1000 TL) yatırdığınıza dair dekont.

E-Okul Belgesi: Öğrencinin karne bilgilerini belgelemesi için e-okul sisteminden alınan internet çıktısı.

FIBA/OZU Belgesi: FIBA Grubu ve Özyeğin Üniversitesi tam zamanlı çalışanlarının çocuklarına uygulanan indirimden faydalanmak isteyenlerin, anne veya babasının FIBA Grup şirketlerinde veya Özyeğin Üniversitesi’nde tam zamanlı olarak çalıştığını gösteren onaylı belge.Özyeğin Üniversitesi öğrenci veya mezunlarının kardeşlerine uygulanan indirimden faydalanmak isteyenlerin, bu durumlarını belgeleyebilmeleri için nüfus cüzdanı kopyası.

Bizden Haberdar Ol!

Bilgilendirme

Sadece tamamlanmış başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Lise yaz okuluna kabul edilen adaylara kesin kayıt işlemleri için ayrıca e – posta gönderilecektir. Adaylardan süresi içinde kalan eğitim tutarını ödemeleri istenecektir. Her bir program sınırlı kontenjana sahip olup; tarafınıza gönderilen tüm e – postaları dikkatlice okumanızı rica ederiz.

Ücretler Ve Ödeme Yöntemleri

Programın ücreti tüm paketler için 19.000 TL dir. Başvurunuzu online olarak gerçekleştirmeniz ardından, formda belirtmiş olduğunuz mail adresinize ödemeler ile ilgili aşamalı(ön kayıt/kesin kayıt) olarak linkler gelecektir. Ödemelerinizi bu linkler üzerinden ya da aşağıda belirtilen şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ön Kayıt Ücreti: Ön kayıt ücreti 1000 TL’dir. Bu ücret toplam ücret içerisinde olup kesin kayıt sırasında kalan tutar bilgisi paylaşılacaktır. Ön kayıt ücretinizi online başvurunuzdan sonra, formda belirtmiş olduğunuz mail adresine gelecek ödeme linki üzerinden ya da aşağıdaki hesaba açıklama kısmına “YAZLİSE, Ad – Soyad” yazarak (Ad – Soyad kısmına yaz okuluna katılacak öğrencinin adı ve soyadı yazılacaktır.) yatırabilirsiniz.

 

Kesin Kayıt Ücreti: 2023 yılı toplam ücreti 19.000 TL dir.

 

Kayıt işlemlerini tamamladığı halde yaz okuluna katılım gösteremeyen öğrencilerin ücretlerinin iade edilemeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Ödeme Yöntemleri

Kredi Kartı ile Ödeme: Ön kayıt ve Kesin kayıt eğitim tutarını kredi kartı ile peşin veya taksitli olarak yatırabilirsiniz.

 

Taksit seçenekleri:

 

Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası WORLD, Finansbank ve BONUS kredi kartları için vade farksız 2+2 Taksit* ödeme seçeneği bulunmaktadır.

* Yapılan 2 taksitli işlemlerde +2 taksit olanağı banka tarafından sunulmaktadır. 

 

Nakit Ödeme: Açıklama kısmına “YAZLİSE, Ad – Soyad” yazarak (Ad – Soyad kısmına yaz okuluna katılacak öğrencinin adı ve soyadı yazılacaktır.) yatırabilirsiniz:

 

Fibabanka – Özyeğin Üniversitesi Şubesi Hesap Adı: Özyeğin Üniversitesi IBAN: TR750010300000000003271563

 

**Havale/EFT ile ödeme yapacak adaylarımızın işlem dekontlarını liseyazokulu@ozyegin.edu.tr ‘ye tamamlamayı unutmayınız.

*Kayıt işlemlerini tamamladığı halde yaz okuluna katılım gösteremeyen öğrencilerin ücretlerinin iade edilemeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Burs Değerlendirme Sistemi

Burs Kriterleri

  • Ön kayıt işleminin tamamlanması
  • Öğrencinin okuduğu yılın güz dönemi sonundaki not ortalamasını ve notlarını gösteren belge
  • Öğrencinin okuduğu lise
  • Ailesinin (anne + baba) aylık gelir bilgileri (gerekli durumlarda burs komitesi tarafından belgelendirilmesi istenebilir.)

Değerlendirme Yöntemi

Burs değerlendirilmesi akademisyenlerimizden oluşan Lise Yaz Okulu Burs Değerlendirme Komitesi tarafından gerçekleştirilir.

  • Ön kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin, akademik başarıları, okudukları okul ve aile gelir durumları göz önünde bulundurularak burs değerlendirilmesi yapılır. Burs değerlendirmesi sonucu kesin kayıt kabulu ile birlikte adaylara e-mail olarak bildirilir.
  • Burs miktarları %0, %25, %50, %75 ve %100(Tam burslu) olarak değerlendirilebilir.
  • Burs miktarı kesin kayıt işlemi sırasında tüm Lise Yaz Okulu eğitim ücreti üzerinde düşülerek, kalan ödeme miktarı olarak bildirilir.
  • Belgelerde hatalı bilgiler olması durumunda burs değerlendirmesi yapılmamaktadır.